INTERJÚ WIMMER LÁSZLÓVAL

Regionális hófutó versenyt rendezett a hétvégén a Magyar Speciális Olimpia Szövetség (MSOSZ) és a Gyermekekért Diák Sport Egyesület. Az IV. Tiszakécskai Bajnokságon a versenyzők hó nélkül mutathatták meg, hogyan teljesítenének akkor, ha vastag hótakaró lepné el a terepet.
Az immár hagyományosnak mondható viadal után Wimmer Lászlót, a Magyar Speciális Olimpia Szövetség hófutás szakágvezetőjét kérdeztük.
Zana Anita: Szabadtéri sportágaknál mindig nagy kérdés, milyen időjárási körülmények fogadják a versenyzőket. A speciális olimpikon hófutók 2018-as első versenyén milyen volt az időjárás?
Wimmer László: Amennyiben valaki egy szép Tisza parti kirándulást tervezett erre a napra, az jól döntött, mivel ragyogó napsütés, kellemes alig pár fokos januári időjárásban tehette ezt meg, nekünk hófutóknak azonban már kevésbé volt szerencsés, hiszen hónak nyoma sem volt.
ZA: Hányan és milyen távokon versenyeztek?
WL: Nem mondhatni, hogy nagy volt a tülekedés, baráti hangulatban 21 tiszakécskei, kőszegi és budapesti versenyző vágott neki a 100-, 200-, 400-, és a 4x100 méteres távoknak. A viszonylag kevés sportoló ellenére remek hangulatban nagyszerű versenyeknek lehettünk szemtanúi.
ZA: Kiknek a teljesítményét lehet kiemelni a mostani verseny kapcsán?
WL: Mindenféleképpen kiemelném Lakatos Márió a Tiszakécskei GYDSE sportolójának teljesítményét, aki már évek óta bizonyítja, hogy a legnagyobb tehetség a hófutók között, de más sportágakban is igen jó teljesítményt nyújt. Két egyéni és egy csapataranyéremmel gazdagította éremkollekcióját. A váltóban negyedikként, azaz utolsóként futva vesztes helyzetből élre vezette a csapatát, ami külön érdem. Rajta kívül feltűnt néhány új arc is, úgy látom, hogy sok jó képességű sportoló van, ha továbbra is lelkesen járnak edzésekre és versenyekre, akkor ők is sokra vihetik.
ZA: Tiszakécskén, már ha jól tudom, negyedik alkalommal kerül sor hófutó bajnokságra. Mit kell tudni a verseny történetéről?
WL: Bakos István barátom, a Tiszakécskei GYDSE elnöke vállalta, hogy az ország keleti régiójában helyszínt biztosít a hófutók számára. Egy nagyon szomorú esemény miatt alakult így, hiszen addig keleten Kecskemét volt a házigazdája a versenyeknek, de Erdős Erzsó, a kecskeméti verseny lelkes szervezőjének tragikus halála miatt új helyszínt kellett keresnünk. Ettől függetlenül nem tettem le arról a szándékomról sem, hogy Kecskeméten is újra összegyűljünk, és Erzsó emlékének adózva nagyszabású sportrendezvényt rendezzünk Kecskeméten. Mindenesetre Tiszakécske is remek helyszín, remélem, még sokáig élvezzük a helyiek vendégszeretetét.
ZA: A sportolóktól mire lehet számítani a következő seregszemlén?
WL: A 2017/18-as hófutó szezon következő versenye februárban lesz Kőszegen, ahová szeretettel várom az érdeklődőket. Nincs pontos információm, hogy hol lesz a soron következő Téli Világjátékok, több lehetséges helyszínről hallani, de bárhol is legyen, most egy új ciklus elején járunk, amikor is a kiválasztáson és a felkészülésen van a hangsúly. Meg kell találnunk azokat a sportolókat, akik szívesen futnak, terhelhetők, készek a megmérettetésre, és személyiségük, sportolói magatartásuk is alkalmassá teszi őket arra, hogy a bővebb válogatott keret tagjai lehessenek.
Szerző (forrás): Zana Anita (mindenamisport.com)